Στον Α.Σ. Μέσης τα Ροδάκινα ξεχωρίζουν για την εξαιρετική τους ποιότητα
- Αναρτήθηκε από τον Χρήστος Βοργιάδης
- Κατηγορία Νέα Συνεταιρισμών
Πρωτοπόρος στην καλλιέργεια ροδακίνων είναι ο Νομός Ημαθίας καθώς από τον κάμπο της Βέροιας ξεκίνησε η ελληνική παραγωγή ροδακίνων περίπου στις αρχές της δεκαετίας του 1960, με τις εδαφολογικές και κλιματικές συνθήκες να αποδεικνύονται ιδανικές για την καλλιέργειά του.
Αξιοποιώντας το συγκριτικό αυτό πλεονέκτημα, ο Α.Σ. ΜΕΣΗΣ Messi Coop παράγει ροδάκινα που ξεχωρίζουν για την εξαιρετική τους ποιότητα με κύρια χαρακτηριστικά γνωρίσματα το πλούσιο άρωμα, τη μοναδική γεύση και την ιδιαίτερη φρεσκάδα αφού συσκευάζονται και διακινούνται στην αγορά αμέσως μετά τη συγκομιδή τους!
Τελευταία άρθρα από τον/την Χρήστος Βοργιάδης
- «Μείωση της ρύπανσης νερού από γεωργική δραστηριότητα» - Ανάρτηση οριστικού πίνακα αποτελεσμάτων
- Peugeot Motocycles: Νέο Django, Ένα σύμβολο γαλλικής φινέτσας
- Βέροια: 1ο Λογγά Party at River
- Γεωργικές προειδοποιήσεις για το Αμπέλι
- Τάσος Μπαρτζώκας: Νέα γενναία χρηματοδότηση για το αρδευτικό δίκτυο - νέο αγωγό της Μελίκης!