Οι ασημένιοι πρωταθλητές του Βαλκανικού Πρωταθλήματος Καράτε Παίδων στον Δήμαρχο Βέροιας
- Αναρτήθηκε από τον Χρήστος Βοργιάδης
- Κατηγορία Αυτοδιοίκηση
Τους δύο ασημένιους πρωταθλητές από την Βέροια που συμμετείχαν ως μέλη της Εθνικής Ομάδας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Καράτε Παίδων στην Κωσταντινούπολη, υποδέχθηκε ο Δήμαρχος, κ. Κωνσταντίνος Βοργιαζίδης.
Ο οκτάχρονος Συμέων Ζαχόπουλος και ο δεκάχρονος Ιωάννης Μουρατίδης του Πανημαθιακού Συλλόγου, κατάφεραν να διακριθούν στην κατηγορία τους και να αποσπάσουν από ένα ασημένιο μετάλλιο, σε σύνολο 20 μεταλλίων που κατέκτησε η χώρα μας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα και συγκεκριμένα 4 χρυσών, 7 ασημένιων και 9 χάλκινων.
Οι συμμετοχές στο πρωτάθλημα ξεπέρασαν τις 2.000 και η Ελλάδα πέτυχε να καταταχθεί στην 6η θέση μεταξύ 14 χωρών, πίσω από την Τουρκία, την Σερβία, το Μαυροβούνιο, την Κροατία και την Βοσνία, χώρες με τις περισσότερες συμμετοχές στους Βαλκανικούς Αγώνες.
Την χώρα μας εκπροσώπησε ο διεθνής διαιτητής, κ. Νίκος Πανετσίδης.
Τελευταία άρθρα από τον/την Χρήστος Βοργιάδης
- «Μείωση της ρύπανσης νερού από γεωργική δραστηριότητα» - Ανάρτηση οριστικού πίνακα αποτελεσμάτων
- Peugeot Motocycles: Νέο Django, Ένα σύμβολο γαλλικής φινέτσας
- Βέροια: 1ο Λογγά Party at River
- Γεωργικές προειδοποιήσεις για το Αμπέλι
- Τάσος Μπαρτζώκας: Νέα γενναία χρηματοδότηση για το αρδευτικό δίκτυο - νέο αγωγό της Μελίκης!