Τίτλοι:

Κρίμα! Κρίμα! Κρίμα! για τον ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΡΗ που άγγιξε την πρόκριση!!!

Ο Άρης έχοντας στις πλάτες του, το βαρύ 3-0 του πρώτου παιχνιδιού στη Νορβηγία, ήταν πολύ δύσκολο να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση.

Παρ΄όλα αυτά, η ομάδα της Θεσσαλονίκης μπήκε στο γήπεδο αποφασισμένη να πετύχει την μεγάλη ανατροπή και τα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια πετυχαίνοντας 3 γκολ και πηγαίνοντας το ματς στην παράταση.

Από τα πρώτα λεπτά οι παίκτες του Σάββα Παντελίδη έδειξαν τις διαθέσεις τους και έκλεισαν στα καρέ τους, τους Νορβηγούς της Μόλντε.

Φυσικά την ώθηση έδιναν οι χιλιάδες οπαδοί της ομάδας που κατέκλυσαν το "Κλεάνθης Βικελίδης" ανήμερα μάλιστα Δεκαπενταύγουστου.

Με ένα γκολ ποίημα στο 25ο λεπτό, από χτύπημα φάουλ, ο Ματίγια άνοιξε τον χορό των γκολ και έδωσε το έναυσμα για την μεγάλη ανατροπή.

Στο 37ο λεπτό ο Φετφατζίδης χόρεψε τον αντίπαλο του και έδωσε έτοιμο γκολ στον Δεληζήση χρίζοντάς τον σκορερ και κάνοντας το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο ο Αρής συνέχισε να είναι κυρίαρχος του παιχνιδιού χάνοντας ευκαιρίες για το 3-0, το οποίο ήρθε με κεφαλιά του Ντιγκινί στο 84ο λεπτό, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου παιχνιδιού και οδηγώντας τον αγώνα στην παράταση.

Όλα πλέον ξεκινούσαν από την αρχή με τον Άρη να είχε την ψυχολογία, αλλά και να έδειχνε περισσότερο, ότι αυτός θα έπαιρνε το εισητήριο για τα play off του Europa League, μέχρι όμως το 105ο λεπτό όπου η Μόλντε με γκολ του Μπολί του έκοψε τις ελπίδες παρ΄οτι είχε τις ευκαιρίες στο 2ο ημίχρονο της παράτασης να πετύχει και εκεί την ανατροπή.